מה זה קרוספיט

קרוספיט היא שיטה לפיתוח כושר גופני שפותחה בשנות ה-2000 בארה”ב. ממציא השיטה גרג גלסמן, מתעמל לשעבר, בנה תכנית שמורכבת מאלמנטים מעולם הרמת המשקולות, עולם הפאוורליפטינג, עולם ההתעמלות, עולם הסטרונגמן ומהעולם האירובי.

לא עוד היכלים מלאי מכונות ומכשירים שמטרתם ניפוח שרירי הגוף ללא תכלית, אלא מועדונים (בוקסים) שבהם המכונות היחידות הם המשתתפים עצמם, מועדונים בהם מתורגלים באופן שיטתי כל אחד ממרכיבי הכושר.

מרכיבי הכושר:

Flexibility

Coordination

Accuracy

Stamina

Speed

Balance

Strength

Agility

Power

Cardiovascular Endurance

הדרך שבה אנחנו מייצרים הישגים פיזיים (ומנטליים) עוברת דרך תירגול תנועות פונקציונליות, כאלו שאנחנו עושים ביום יום, בדיוק ההיפך מתבניות התנועה בחדרי הכושר.

על מנת להפוך את התהליך לאפקטיבי חשוב גם לייצר גירוי משמעותי לגוף וזאת ע”י גיוון בתכנית האימונים והכי חשוב: אינטנסיביות!

קרוספיט מתאימה לכולם, גם מי שמעולם לא התאמן בחייו יכול להזיז את הגוף בתבניות תנועה אמיתיות. זה מה שאנחנו עושים ביום יום לא? האומנות שבדבר היא התאמת העומסים לרמה של כל אחד ואחד מאיתנו, ואף אחד לא עושה זאת טוב יותר מהמאמנים שלנו!

אז מה נרוויח?

במקום מבנה גדול ונפוח נקבל מבנה אתלטי, חזק ותפקודי, במקום שיפור במרכיב כושר אחד נקבל בני אדם שיוכלו להתמודד עם כל מטלה פיזית שהיא (כי תכל’ס אלו הם החיים האמיתיים..), במקום הישגים כמו היקף הבייספס תשיגו גם מדדי בריאות תקינים, במקום סביבת עבודה שמעודדת אינדיוידואליות תקבלו קהילה איכותית, חמה ודוחפת.

קרוספיט is a life changer...